Projektowanie i realizacja ogrodów Tychy 

Ogród jest wyjątkowym miejscem, w którym można odpocząć po ciężkim dniu w pracy i napić się ulubionej herbaty w samotności lub też z przyjaciółmi. Przebywanie w otoczeniu zieleni, żywych kolorów kwiatów oraz blisko natury, koi nerwy, uspokaja oraz poprawia nastrój. Planując zatem przestrzeń wokół własnego domu, warto zdecydować się na usługi projektowe sprawdzonej firmy. W Cortada Ogrody zajmujemy się projektowaniem oraz wykonawstwem ogrodów. Nasze usługi kierujemy do mieszkańców Tychów i najbliższych okolic tego miasta.

Aranżacja ogrodów Tychy

Dobrze zaaranżowane ogrody muszą pasować między innymi do wielkości posesji, stylu, w jakim został zaprojektowany dom oraz do indywidualnych preferencji właściciela. Podczas pracy łączymy ze sobą estetykę oraz praktyczne rozwiązania tak, aby zaprojektowana przestrzeń nie tylko świetnie się prezentowała, ale była również jak najbardziej funkcjonalna.

W ramach naszych usług zajmujemy się, między innymi:

 • wykonaniem inwentaryzacji zieleni istniejącej,
 • sporządzeniem projektu architektury krajobrazu,
 • wykonaniem projektu koncepcyjnego i plansz wykonawczych z naniesionymi detalami technicznymi,
 • nadzorem autorskim nad realizacją,
 • wykonaniem prac związanych z budową ogrodu,
 • przygotowaniem podłoża pod trawniki, nasadzeniem roślin, wykonawstwo łąk kwietnych, rabat, zbiorników wodnych.

Jakie ogrody projektujemy?

W ramach usług zajmujemy się wykonywaniem projektów małych i dużych ogrodów (rezydencjonalnych), zlokalizowanych przy domach prywatnych. Co więcej, aranżujemy także przestrzeń zieloną, mieszczącą się zarówno w obrębie dużych osiedli mieszkaniowych, obiektów przemysłowych i handlowych, jak i biur. Do naszych zadań należy również przygotowywanie projektów miejskich deptaków, skwerów czy parków. Podczas projektowania ogrodów dokładamy wszelkich starań, by efekt satysfakcjonował klientów. Wykonane do tej pory, liczne realizacje, potwierdzają nasze umiejętności, podkreślając jednocześnie profesjonalizm oraz kreatywność. Projektowanie ogrodów – jak przebiega współpraca?

Po przygotowaniu przez nas projektu ogrodu i zatwierdzeniu go przez klienta zapewniamy pełną lub też częściową usługę zarządzania danym projektem. Możemy działać również jako doradca pomiędzy projektantami a osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu, np. wykonawcami lub konsultantami.

Dzięki temu nasi klienci mogą mieć pewność, że budowa i przygotowanie ogrodu do użytku przebiegną bez zbędnych komplikacji oraz z uwzględnieniem przeznaczonego na to przedsięwzięcie budżetu.

Proces projektowania ogrodów Tychy

Projektowanie ogrodów jest procesem, który dzieli się na kilka etapów i wymaga przede wszystkim czasu oraz specjalistycznej wiedzy. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób projektujemy ogrody w naszej firmie.

 • Konsultacja – podczas spotkania z klientem ustalamy wspólnie pomysł na projekt. Dobieramy styl, w jakim ma zostać zaprojektowany ogród, a także doprecyzowujemy czas realizacji. Konsultacje najczęściej odbywają się już na miejscu, tak abyśmy mogli zobaczyć dokładnie, jak prezentuje się działka. 
 • Inwentaryzacja – wykonanie pełnego badania topograficznego terenu. 
 • Koncepcja – przedstawienie klientowi wstępnego projektu. Ustalenie ewentualnych poprawek. 
 • Projekt – przygotowanie serii rysunków, które obejmują techniczne plany układu przestrzennego ogrodu. Uwzględniamy projekt detali konstrukcyjnych, np. bram, elementów wodnych. Omawiamy również kosztorys realizacji projektu. 
 • Realizacja – na tym etapie powstaje wymarzony ogród. Nasza firma zapewnia pełną lub częściową usługę realizacji projektu. Możemy również pełnić funkcję doradcy pomiędzy klientem a ekipą wykonawczą. W tym wypadku zajmujemy się pełną koordynacją działań. Opcjonalnie możemy również okresowo składać wizyty na miejscu i sprawdzać postępy prac w ogrodzie.