Strona główna » Realizacje prywatne » Projekt ogrodu z fontanną Adezz – Mikołów

Projekt ogrodu z fontanną Adezz – Mikołów

Nowoczesny projekt przedogódka, przy domu jednorodzinnym w Mikołowie.

Projekt ogrodu został podzielony przez inwestora na dwa etapy. Pierwszy etap obejmuje teren przylegający bezpośrednio do budynku. Druga część projektu zostanie zrealizowana na nowo zakupionym terenie z naturalnym zadrzewieniem.
Przedstawiona koncepcja skupia się głównie na przebudowie ogrodu frontowego. Obecnie w przedogródku zostały wykopane drzewka katalpy a całość wymaga kompleksowej przebudowy. W koncepcji głównym elementem jest nowoczesna fontanna firmy Adezz z trzema talerzami wodnymi.

Adezz jest Holenderską firmą, która specjalizuje się w modernistycznych elementach małej architektury.
Kolejnym ważnym elementem tej nowoczesnej koncepcji są dwie prostokątne gładkie donice. W związku z podmokłym i gliniastym podłożem, stworzenie dwóch rabat w donicach polepszy warunki bytowe projektowanych roślin. Same donice są modnym elementem wielu nowoczesnych projektów. Można je wykonać z gotowych komponentów lub z betonu architektonicznego. Surowość materiału złagodzi miękki pokrój traw ozdobnych oraz ciekawy rysunek gałęzi drzewek wielopniowych, podświetlonych od spodu reflektorami. Wzdłuż linii ogrodzenia proponujemy nasadzenia z grabu pospolitego prowadzonego w formie ekranu, którego gałęzie rozprowadzone są i przymocowane do prostokątnego, bambusowego stelaża. Drzewka w formie ekranów podkreślają nowoczesny charakter założenia. Wykończeniem modernistycznego stylu są trzy rodzaje grysów w kolorze antracytowym i szarym.