Strona główna » Realizacje prywatne » Projekt ogrodu rezydencji z basenem Infinity w Poznaniu

Projekt ogrodu rezydencji z basenem Infinity w Poznaniu

Projekt ogrodu rezydencji na rozległej powierzchni w Poznaniu.

Koncepcja obejmuje działkę o powierzchni ok hektara, która została wydzielona z obszernego terenu należącego do inwestora. W celu ułatwienia komunikacji na dużym obszarze ogrodu frontowego zaprojektowano rondo z soliterem w otoczeniu traw rabatowych. W związku z nowoczesnym stylem całego założenia zdecydowano się na wykorzystanie gatunków roślin wpisujących się w ten modny styl. Trawy rabatowe znalazły zastosowanie na całej powierzchni ogrodu. W bezpośrednim sąsiedztwie spektakularnego budynku zaproponowano nasadzenia z kulistych formowanych bukszpanów w różnych rozmiarach oraz trawy ostnicy mocnej.

Taras od południowej część ogrodu jest centralnym miejscem projektu, między innymi przez to, że stanowi główną atrakcję i strefę wypoczynku dla inwestorów. W tej części projektu znajduje się zadaszone miejsce z kominkiem zewnętrznym, tak przydatnym w chłodniejsze wieczory. W pobliżu paleniska znalazło się miejsce na wygodny duży zestaw wypoczynkowy.
Kolejną strefą zaprojektowaną dla właścicieli jest wgłebnik, do którego prowadzi kilka schodków. We wgłębniku zaproponowano drewniane ławy oraz jacuzzi z widokiem na otaczające jezioro.
Jednak najważniejszym elementem tarasu stał się basen typu infinity z donicą na zimujące w naszym klimacie palmy. Po przeciwnej stronie donicy zaprojektowano nowoczesny element wodny w formie wodospadu. Basen typu infinity daje wrażenie zlewania się tafli wody z otaczającym jeziorem. W pobliżu basenu zaproponowano klientom wyposażenie tarasu w meble firmy Kettal. Na uwagę zasługuje zewnętrzny sunbed w ciekawej nowoczesnej formie, nawiązującej do skosów zadaszenia na tarasie.

Kolejnym ważnym elementem założenia jest altana nad jeziorem, której architektura nawiązuje do bryły budynku. W altanie znajduje się kominek, zewnętrzna kuchnia oraz bardzo duży stół drewniany z jednego elementu drewna. W altanie znalazło się również miejsce na zestaw wypoczynkowy, z którego rozpościera się widok na pomost i otaczające jezioro. W pobliżu wody zaprojektowano prywatną plażę z piaskiem morskim oraz rozległy pomost nad wodą. Na pomoście znajduje się kolejne ostatnie miejsce do wypoczynku i podziwiania pięknych widoków nad jeziorem Kierskim. W tym miejscu znajdują się leżaki, parasol oraz wygodne zejście do wody. Brzeg jeziora został umocniony dużymi głazami a w ich pobliżu wprowadzono nasadzenia roślin wodnych. W pobliżu jeziora wprowadzono gatunki roślin lubiące podmokły teren i jednocześnie wtapiające się w naturalne otoczenie terenu. W doborze nasadzeń istotną kwestią było dobranie takich roślin, które nie będą zasłaniały pięknych widoków na otaczające działkę jezioro.