Strona główna » Aktualności » Porady ogrodnicze » Architekt krajobrazu w Katowicach – wybór w 5 krokach

Architekt krajobrazu w Katowicach – wybór w 5 krokach

Profesjonalny architekt krajobrazu zajmuje się przygotowaniem indywidualnej koncepcji zieleni, przede wszystkim ogrodu, przy prywatnych domach. Najlepsi tworzą projekty również dla deweloperów oraz firm, chcących w ten sposób zwiększyć prestiż swojej działalności.

Na Śląsku jednym z najrozsądniejszych miejsc do szukania architekta krajobrazu Katowice. Podpowiadamy wybór w 5 krokach, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że trafiłeś na odpowiednią, w pełni godną zaufania markę.

Zalety zatrudnienia architekta krajobrazu

Doświadczony architekt krajobrazu jest ogrodnikiem o duszy artysty, zamiłowaniu do piękna, ale i doskonale znającym się na kwestiach technicznych i projektowych. Poza oczywistym, czyli stworzeniem przez architekta krajobrazu w Katowicach indywidualnego projektu aranżacji zieleni – bez względu na jej przeznaczenie, charakter czy wielkość planowanego założenia – inwestor zyskuje znacznie więcej.

projekt-ogrodu-w-stylu-angielskim-koncepcja

Klienci często stoją przed dylematem i zadają sobie pytanie po co nam projekt i współpraca z projektantem ogrodów? Odwiedzając szkółki dają się ponieść szaleństwu zakupów wyjeżdżając z pełnymi bagażnikami roślin. Otóż to niestety droga do chaosu i nieprzemyślanych decyzji a co za tym idzie straconych pieniędzy. Projekt porządkuje cały proces powstawania ogrodu, wyznacza nam cel do którego darzymy. A wiedza architekta chroni nas de facto przed popełnianiem błędów i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze wydawane na kosztowne i nieprzemyślane rozwiązania.

Każdy projekt wykonany w pracowni Cordata jest perfekcyjnie i w najmniejszych detalach dopasowany do wizji, potrzeb i możliwości danego miejsca oraz przyszłych użytkowników. Aranżacja uwzględnia więc nie tylko kwestie estetyczne, ale też czysto funkcjonalne oraz budżet zakładany na ten cel. Projekt jednak to nie wszystko – profesjonalny architekt krajobrazu zadba także o dopasowanie i wybranie odpowiednich roślin w terenie, przygotowanie ich do nasadzenia oraz nadzór nad całością prac. Powyższe najlepiej pokazuje, jak wiele płynie zalet z zatrudnienia architekta krajobrazu i stworzenie profesjonalnego projektu ogrodu.

5 kroków do znalezienia doświadczonego architekta krajobrazu

Szukając ekspertów od ogrodów na Śląsku, warto rozważyć tych działających na terenie Katowic. Poniżej prezentujemy pięć prostych kroków do znalezienia odpowiedniego architekta krajobrazu w Katowicach dla Twojej inwestycji.

  • Po pierwsze, sprawdź lokalizację interesującej Cię firmy. Jeśli mieszkasz na terenie Katowic, najrozsądniej będzie zawęzić krąg poszukiwań do marek działających na tym obszarze. Pozwoli to zminimalizować koszty realizacji, m.in. ze względu na dojazd, zakwaterowanie.
  • Po drugie, o doświadczeniu architekta krajobrazu najlepiej świadczą jego udokumentowane realizacje. Odwiedzając stronę internetową, zwróć szczególną uwagę na galerię oraz prezentowane w niej gotowe aranżacje. To najprostsza metoda, aby poznać zmysł estetyczny architekta, sposób rozporządzania przez niego przestrzenią, styl aranżacji czy np. również dobór roślin. Im więcej gotowych projektów zostanie umieszczonych na stronie, z tym bardziej godną zaufania marką masz do czynienia i tym pewniejsze jest duże doświadczenie architekta krajobrazu.
  • Po trzecie, sprawdzenie galerii zrealizowanych projektów jasno wskazuje również na stopnień doświadczenia w zawodzie. To z kolei pozwoli Ci lepiej oszacować, czy firma będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom względem planowanego przedsięwzięcia. Sprawdź też zakres działalności firmy – profesjonalny architekt krajobrazu wykona projekt zarówno dla osoby prywatnej, jak i przedsiębiorcy czy dewelopera.
  • Po czwarte, o renomie marki dużo mówi rozgłos, jakim się cieszy. Informacji i zdjęć projektów najlepszych z nich możesz z powodzeniem szukać w tematycznych, branżowych wydawnictwach.
  • Po piąte – zaufaj swojej intuicji. Ostatnią kwestią, jaką musisz uwzględnić podczas wybierania architekta krajobrazu w Katowicach, jest własna, subiektywna ocena estetyki i założeń wykonanych przez konkretną firmę. Najczęściej jednak najlepsze w tej dziedzinie marki bez trudu wpasowują się w bardzo różnorodne gusta i są w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom.