Strona główna » Aktualności » Porady ogrodnicze » Co wchodzi w skład usługi aranżacji ogrodu?

Co wchodzi w skład usługi aranżacji ogrodu?

Zadbane i przemyślane koncepcyjnie ogrody coraz częściej towarzyszą prywatnym domom jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym założeniom deweloperskim. Dlatego nowoczesne usługi aranżacji ogrodów są w pełni kompleksowe i obejmują swoim zakresem znacznie więcej, niż jedynie przygotowanie zieleni. W takim razie co wchodzi w skład usługi aranżacji ogrodów w Poznaniu oraz Katowicach?

Holistyczne podejście do kwestii aranżacji nowoczesnych ogrodów wymaga nie tylko zadbania o dopasowanie ilości zieleni i konkretnych gatunków roślin do gustu inwestora, czy założenia architektonicznego oraz ilości przestrzeni. To zadanie wymagające harmonijnego połączenia przyrody z czystą funkcjonalnością.

Usługi aranżacji ogrodów w Poznaniu krok po kroku

Pełna usługa aranżacji ogrodów kwiatowych obejmuje pięć etapów.projekt-ogrodu-po-sasiedzku-z-Golcami-koncepcja

  • Etap pierwszy: badanie potrzeb i konsultacja

Pierwszym krokiem, jaki podejmujemy, jest rozmowa z inwestorem na temat jego indywidualnej wizji zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Spotkanie odbywa się zawsze w miejscu, którego ma dotyczyć projekt. Pomaga to w zrozumieniu jego charakteru i ocenie perspektyw, możliwości i wskazaniu pierwszych pomysłów.

  • Etap drugi: inwentaryzacja

Aby projekt mógł zostać idealnie wpasowany w zastany krajobraz, konieczne jest sporządzenie spisu. Na liście znajdą się wszystkie istniejące obiekty budowlane oraz małej architektury, a także rośliny. Ważną informacją przy aranżacji ogrodu jest sprawa topografii terenu, dlatego sprawdzamy także ukształtowanie okolicy.

  • Etap trzeci: przedstawienie wstępnego projektu

Zanim przejdziemy do kompleksowego projektowania, spotykamy się z Klientem w celu omówienia wszystkich najważniejszych kwestii. To moment, w którym wskazujesz nam, jak widzisz przydomową zieleń swoimi oczami: strefy relaksu, ścieżki komunikacyjne czy inne obiekty.

  • Etap czwarty: powstanie projektu

Jeśli wiemy, jaka idea przyświeca koncepcji aranżacji ogrodu w Twoim przypadku, przystępujemy do przygotowania dokładnego projektu. Zawiera on nie tylko wykaz roślin, ale przede wszystkim sposób zagospodarowania terenu i wykonania stref komfortu czy alejek. Również na tym etapie możliwe jest zaprojektowanie dodatkowych elementów, np. bram albo murków. Efektem jest projekt oraz gotowy kosztorys.

  • Etap piąty: realizacja

Przygotowany projekt wraz z analizą kosztów zostaje przesłany do Ciebie. Jeśli go zaakceptujesz, przystąpimy do terminowej realizacji zlecenia, zgodnie z przyjętymi założeniami, z wykorzystaniem opisanych technologii oraz konkretnych materiałów.

Dodatkowe zalety korzystania z profesjonalnej aranżacji ogrodów

Jako profesjonaliści, w aranżacji ogrodów nie ograniczamy się jedynie do stworzenia koncepcji i przygotowania projektu oraz kosztorysu. Aby ułatwić realizację założenia, aktywnie uczestniczymy w procesie tworzenia, biorąc na siebie kontakt z odpowiednimi fachowcami, kupno materiałów oraz roślin, a także ich nasadzanie. Możemy także przeprowadzać regularne kontrole postępów zleconych prac.

Aranżację nowoczesnych ogrodów w wykonaniu naszej firmy wieńczy stworzenie – na Twoje życzenie – harmonogramu prac konserwacyjnych albo zarekomendowanie profesjonalnego ogrodnika, który zaopiekuje się ogrodem.

Nasze usługi polecamy szczególnie osobom z Katowic, Poznania oraz okolic, które chcą odpoczywać w zielonych, cichych i funkcjonalnych ogrodach, o jakich zawsze marzyły. Zachęcamy do kontaktu i umówienia osobistego spotkania, aby przyjrzeć się z bliska możliwościom, jakie możemy zaoferować.

maly-ogrodek-w-Zorach-realizacja-11