Strona główna » Realizacje prywatne » Rezydencja pod Poznaniem

Rezydencja pod Poznaniem

Rezydencja na obszarze 2.5 ha pod Poznaniem.

Projekt stylowego ogrodu przy rezydencji z prywatną plażą z bezpośrednim dostępem do jeziora. Jest to realizacja służąca nie tylko funkcją mieszkalnym i rekreacyjnym, ale także reprezentacyjnym. Jako wizytówka właścicieli robi znakomite wrażenie na wszystkich odwiedzających. Pierwszych doznań dostarcza wjazd przez zupełnie dziki obszar z fragmentem lasu, zwieńczony rondem z pięknym platanem. Realizacja tego ogrodu charakteryzuje się wyrafinowaniem, oraz spójnością stylu wszystkich elementów oraz najwyższą jakością wykonania.

W projektowanej rezydencji pod Poznaniem w szczególności dbano o dobór i jakość wykorzystywanych materiałów. Na uwagę zasługuje wyjątkowa nawierzchnia w postaci płyt i kostki granitowej oraz bazaltowej. Na zdjęciach można zauważyć pojedyńcze głazy, które prowadzą od bram wjazdowych, aż po wejście do budynku. Głazy zostały wydobyte na pobliskich polach uprawnych przez inwestora. Bezpośrednio przed ekskluzywnym wejściem z olbrzymimi drzwiami znajdują się dwie granitowe donice. Donice posiadają specjalne podświetlenie ledowe znajdujące się w środku, które daje ciekawy klimat po zmroku. W donicach zostały posadzone dwie sosny bośniackie w odmianie 'Malinka’ zakupione u sprawdzonego producenta z Poznania. Projekt ogrodu uwzględniał również podwyższone donice na warzywa, które znajdują się na zdjęciach. W donicach z naturalnego drewna włascicielka wysiewa nasiona warzyw, aby latem cieszyć się własnymi ekologicznymi zbiorami. Przed zaprojektowanym warzywniakiem znajduje się sad ze starymi odmianami drzewek owocowych. W projekcie ogrodu ciekawym elementem jest również plac zabaw z podziemnym tunelem i pagórkiem do zjeżdżania na sankach.
Niezapomniane wrażenia wypełnione komfortem relaksu i wygodą można doświadczyć spędzając  czas na rozległym tarasie. Zewnętrzny kominek daje ciepło i wyjątkowy klimat w chłodniejsze wieczory. Natomiast jacuzzi zostało zaprojektowane we wgłebniku, do którego prowadzi kilka schodków. Jest nam niezmiernie miło, że inwestorzy zdecydowali się na współpracę podczas wykonywania projektu ogrodu, jak i realizacji z Cordata ogrody. Ze wcześniej wykonanych projektów przez dwie pracownie to na nasze rozwiązania zdecydował się właściciel rezydencji. Przedstawione zdjęcia zawierają elementy ogrodu zaprojektowane i zrealizowane przez K.Kot, zlecenie zostało przyjęte od firmy Rock and Flower.