Strona główna » Realizacje prywatne » Ogród w bieli w Kiekrzu pod Poznaniem

Ogród w bieli w Kiekrzu pod Poznaniem

Projekt ogrodu w bieli z podziałem na kilka zróżnicowanych wysokościowo poziomów w Kiekrzu.

Projekt ogrodu w Kiekrzu składa się głównie z roślin kwitnących na biało. W ten sposób klienci chcieli dopasować ogród do architektury budynku. Ze względu na spadek terenu powierzchnia została podzielona na poszczególne ogrodowe wnętrza. Dokładniejszy opis pod zdjeciami.

Kolejny przedstawiany projekt jest zlokalizowany na działce z niewielkim spadkiem terenu. W Kiekrzu oddalonym o 15 km od Poznania. Bryła budynku w czystej bieli narzuca proste, modernistyczne kształty projektowanych rabat. Na podjeździe z ciętej kostki granitowej wprowadzono dwa przecinające się pasy kostki płomieniowanej, które wyróżniają się inną strukturą. Ciekawy efekt wyróżnia się podczas deszczowych dni, gdy kostki są mokre. W najbliższym otoczeniu domu zaproponowano dwa tarasy z antracytowego kompozytu. Taras we wnęce budynku od strony frontowej jest zabezpieczony podwójną warstwą zieleni tak, aby uzyskać pełen komfort z jego korzystania bez obaw o brak ustronności.
Dodatkowo na tarasie zaprojektowano nowoczesną donicę, nawiązującą do elewacji budynku. W tej części ogrodu rabata z nasadzeniami zamyka trawnik frontowy, mając również na celu szczelną osłonę tarasu. W zaprojektowanym przedogródku zaproponowano dwie prostokątne rabaty żwirowe oraz podział trawnika na dwa poziomy o wysokości jednego stopnia. Z tarasu wchodzimy na wygodną ścieżkę, która oddziela rabatę przy murze budynku. W tym miejscu zaprojektowano rośliny o ciekawych kształtach liści w intensywnej zieleni. Ścieżka prowadzi do kolejnego tarasu z widokiem na główną część ogrodu. Na tym podeście zlokalizowano kolejną dużą donicę.
Główna część ogrodu podzielona jest na trzy poziomy. Murki będące za równo stopniami mają podobny styl wykończenia co donice. Inwestorowi zaproponowano podświetlenie liniowe stopni, co zapewni spektakularny efekt po zmroku jak i ułatwi poruszanie w nocy. Na ostatnim poziomie ogrodu w projekcie ogrodu, znajduje się nowoczesny pawilon z ruchomymi panelami sterowanymi pilotem. Pawilon ze szkła hartowanego umożliwia korzystanie z ogrodu nawet podczas chłodniejszej pogody. Na rabatach zaproponowano liczne nasadzenia z traw rabatowych, które idealnie wpisują się w nowoczesne projekty ogrodów.

W projekcie ogrodu wykorzystano model pawilonu firmy Tarasola.

’Zabudowa tarasu to przede wszystkim możliwość wykorzystania go bez względu na czynniki atmosferyczne. Zadaszenie i jednoczesna zabudowa pozwala na komfort wypoczynku w otoczeniu natury nawet w niesprzyjających warunkach. Konstrukcje są nowoczesne, solidne, estetyczne, nieinwazyjne, a osłonięty taras znajduje z powodzeniem zastosowanie nawet jako ogród zimowy, chroniąc przed chłodem, wiatrem i ewentualnymi opadami. Zabudowa tarasu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego miłośnika obcowania z naturalnym otoczeniem. Walory użytkowe zabudowy tarasów są nie do przeceniania. Samo oszklenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne dzięki wykorzystaniu hartowanego szkła, a łatwe otwieranie daje możliwość szybkiego powrotu do przebywania na świeżym powietrzu.’