Strona główna » Realizacje prywatne » Projekt ogrodu w stylu angielskim pod Poznaniem

Projekt ogrodu w stylu angielskim pod Poznaniem

Projekt ogrodu w stylu angielskim dla Pani Humphreys w Puszczykowie pod Poznaniem.

Projekt obejmuje obszar jedno hektarowej działki zlokalizowanej 12km od Poznania, w okolicach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ze względu na bogatą historię ogrodów w angielskiej rodzinie właściciela, klienci zdecydowali się na projekt w stylu angielskim. W koncepcji powstały linie meandrujących ścieżek, które prowadziły do centralnej części ogrodu oraz wyjścia poza granice działki. W projekcie znajduje się ozdobny warzywniak widoczny z okien kuchni oraz bogata lista kwitnących bylin.

Mijając furtkę, wchodzimy na ścieżkę, która wije się pomiędzy zróżnicowanymi, kolorowymi nasadzeniami. Widok przepięknego domu rezydencji w otoczeniu roślin jest wyjątkowy, a z każdym krokiem sceneria staje się coraz ciekawsza. Na drodze do drzwi wejściowych znajduje się niewielki kamienny placyk, na którym zaprojektowano zegar słoneczny. Wokół placyku znajdują się nasadzenia bylin okalające postument. Przed samym wejściem znajduje się rabata z roślinami dopasowanymi do stylu budynku. Mijając główne wejście, fala trawnika prowadzi nas dalej do ogrodu warzywnego klientki. Warzywniak w projekcie ogrodu jest narysowany w formie koła z wąskimi ścieżkami i wyznaczonymi rabatami tak, aby spełniał funkcje ozdobne nawet w czasie jesienno -zimowym. Zaprojektowany kształt warzywniaka idealnie wpisuje się w rustykalny styl kuchni, z której można podziwiać tę część ogrodu, szczególnie podczas przygotowywania posiłków.
Następnie przechodzimy do tarasu, częściowo objętego rabatami o pachnących kwiatach. Z tarasu możemy udać się ścieżką na spacer po rozległej przestrzeni ogrodu. Żwirowe ścieżki dzielą dużą przestrzeń ogrodu na mniejsze części a kolorowe rabaty z bylin i innych nasadzeń, zapraszają na spędzenie czasu w centralnej części ogrodu, bowiem tam zaprojektowano okrągły placyk z ławeczkami. Każde miejsce w ogrodzie przedstawia inny kadr i zachęca do obejrzenia ciekawych zestawień skrupulatnie zaprojektowanych roślin.
Stworzenie ogrodu w stylu angielskim to świetny sposób na przeniesienie piękna natury do naszej prywatnej przestrzeni. Ogród w tym stylu oferuje bujne liście, kręte ścieżki oraz starannie rozmieszczone drzewa i krzewy, które tworzą spokojną atmosferę. Niezależnie od tego, czy inwestor szuka kameralnej kryjówki od tętniącego życiem Poznania, czy dużego miejsca spotkań dla gości. Projekt ogrodu w stylu angielskim był idealnym rozwiązaniem krajobrazowym wpisującym się w charakter całego założenia. Dobrym punktem wyjścia tego rodzaju ogrodu jest wybranie jednego lub dwóch głównych elementów – takich jak drzewa lub krzewy – które będą stanowić podstawę projektu, to możemy zauważyć na przedstawionym powyżej projekcie. Następnym ważnym krokiem było podjęcie decyzji o materiałach do wykonania 'twardej architektury’-co obejmowało takie elementy, jak taras, ścieżki i murki oporowe, które są niezbędnymi elementami podczas tworzenia atrakcyjnej przestrzeni na zewnątrz w stylu angielskim czasem nazwanym krajobrazowym. Kostka brukowa z kamienia naturalnego jest często używana ze względu na swoją trwałość, ale dostępnych jest również wiele innych opcji, dlatego ścieżki w głównej części ogrodu zostały zaprojektowane z ozdobnych żwirów, które wpisują się w ten typ założenia. W zaprezentowanym projekcie ogrodu można również zauważyć propozycję rozmieszczenia lamp. Sadzenie kolorowych kwiatów, bylin, jednorocznych itp. sprawia, że ​​ogrody wydają się żywe, dodają koloru, tekstury, kontrastu pomagają przyciągnąć dziką przyrodę, tworząc zachęcające przestrzenie, w których gromadzą się przyjaciele rodziny, spędzają razem czas na świeżym powietrzu. Doceniają piękno, które natura oferuje nam każdego dnia!
Wreszcie, gdy wszystko zostało już zrealizowane, czas usiąść i zrelaksować się, ciesząc się wszystkimi pracami wykonanymi przez Cordata Ogrody-Ogrodu W Stylu Angielskim!