Strona główna » Realizacje prywatne » Ogród ze stawem kąpielowym w Szczepankowie w Poznaniu

Ogród ze stawem kąpielowym w Szczepankowie w Poznaniu

Projekt ogrodu z kaskadą i stawem kąpielowym.

OGRÓD ZE STAWEM KĄPIELOWYM. To duży ogród w stylu naturalistycznym, którego głównym elementem jest altana z kąpielowym zbiornikiem wodnym. Ogród zawiera plac zabaw, ogródek warzywny oraz dużą kaskadę. Szegółowy opis koncepcji pod zdjęciami.

Projekt ogrodu naturalistycznego zlokalizowany w Szczepankowie w Poznaniu. Zarówno front działki, jak i jego zachodnia część posiada proste kształty rabat dopasowane do kształtu budynku. Od strony wschodniej z granitowych ścieżek przylegających do budynku rozpoczyna się kamienna alejka. Ścieżka ta zbudowana jest z żółtych płyt granitowych. W początkowym odcinku alejka jest brzegiem rabaty, a następnie przechodzi w głąb nasadzeń, aby po paru metrach przejść na cześć żwirową, która graniczy ze składzikiem drewna kominkowego i domkiem na narzędzia. Następnie kamienna alejka skręca w kierunku zachodnim i przecina połać trawnika i doprowadza nas do plaży nad zbiornikiem wodnym.
Po lewej stronie w projekcie ogrodu znajduje się plac zabaw, którego brzegi wyznaczają drewniane palisady. Powierzchnie placu zabaw wypełniono drobnym białym piaskiem. W przyszłości, kiedy dzieci właścicieli dorosną, ten teren zostanie zamieniony na rabaty.
W centralnym miejscu projektu znajduje się naturalny zbiornik kąpielowy. Z jego lewej strony biegnie pomost wykonany z drewna egzotycznego. Drewniana kładka prowadzi wzdłuż brzegu do altany, przy której wyznaczono rabatę z drzewem.
Z pomostu pawilonu można przeprawić się na drugą stronę zbiornika wodnego przez drewniane kładki umieszczone na betonowych słupach w zbiorniku. Z altany rozpościera się widok na naturalną kaskadę z dużych płyt kamiennych. Za kaskadą powstało wzniesienie, na którym wybudowano ogród skalny. W północnej części ogrodu znajduje się dodatkowa brama umożliwiającą wjazd na teren ekipie ogrodników naszej firmy zajmującej się pielęgnacja ogrodu.
W naturalistycznym zbiorniku zaprojektowano parę odmian kwitnących Lili wodnych. Na terenie ogrodu zostały posadzone unikatowe brzozy w odmianie ’Purpurea’ o bordowych liściach oraz liczne świerki serbskie, które idealnie oddzielają teren ogrodu od sąsiadów.
Cały obszar działki został skutecznie odizolowany od otaczającego terenu i stał się idealną oazą zieleni, w której mieszkańcy domu odpoczywają po codziennej bieganinie w centrum Poznania, gdzie zlokalizowane są biura zapracowanych inwestorów.